Любомльська районна гімназія ім. Н.Ужвій - Шкільна газета
Середа, 16.04.2014, 08:11Вітаю Вас Гість | RSS
Любомльська районна гімназія ім.Наталії Ужвій
Меню сайту
Наше опитування
Усього відповідей:
Статистика

Онлайн всього: 0
Гостей: 0
Користувачів: 0
Форма входу

Шкільна газета


Любомльський НВКЗОШ I – III ст. –

районна гімназія ім. Наталії Ужвій

                       "Бумер"

Вітаємо з 1 вересня 
День вчителя
Юні вчителі
Турпохід
Цікавинки
День осені
Наші в Європі
Поради редакції
The and

           Бажаємо Успіхів                             №1

                      Митцям,              вересень жовтень

                        Ерудитам,

                            Розумникам!

          1 вересня - день знань

Від щирого серця, редакція газети «Бумер», вітає учнів Гімназії, їх батьків та вчителів нашої школи з початком нового навчального року, з чудовим святом – Днем знань! Для всіх нас День знань - це чудові спогади, усміхнені та щасливі обличчя дітлахів, зворушливі сльози на обличчях батьків, букети яскравих квітів. І хоча трішечки сумно, бо закінчилось літо, а разом з ним і канікули, але тільки постійне самовдосконалення робить людину людиною і по-справжньому наповнює наше життя. Бажаємо нашим учням бути допитливими, наполегливими в отриманні нових знань. Ми віримо, що сьогоднішні учні - це гордість Батьківщини, її сьогоднішнє і майбутнє. А вчителям та батькам хочемо побажати мудрості та терпіння. Нехай високе покликання і життєва мудрість додає вам наснаги у вашій благородній місії навчати і виховувати нове покоління українців!

Історя дня знань

   Великий Юлій Цезар казав: «Знання – це сила». День знань хвилююче свято для всіх. Немає людини, котра не пам’ятає день першого дзвінка, першу вчительку, шкільних товаришів. Офіційно День знань був затверджений Верховною радою СРСР 1 вересня 1984 року. В школах проводять урочисті заходи, студентам вручають студентські квітки. Але так було не завжди. Ще на початку 20 століття 70% населення Землі було зовсім або частково неграмотними. «Педагогом» в Давньому Римі називали рабів знатних римлян, котрі супроводжували до школи та прислуговували їх дітям. Першим «штатним» педагогом був Марк Фабій Квінті ліан (бл. 35-96 рр.), якій одержував платню з імперської казни, навчав юнаків-патриціїв ораторського мистецтва. Великий вклад в освіту Русі внесли болгарські ченці Кирило та Мефодій (X ст.), запровадивши кирилицю – старослов’янську абетку. Лаври та монастирі стали центрами навчання. Центром розвитку системи освіти України в XVI-XVII ст. стала Києво-Могилянська академія. Поряд з навчально-освітніми закладами, які становили гордість нації, народ України створював свою педагогіку – козацьку. Крах царизму в Росії та в Україні в 1917 році, привів до зруйнування багатьох шкіл. В умовах поширеної бездоглядності та масового сирітства важливої ролі в Україні набули дитячі будинки та колонії. У 1919-1939 рр. розгорнулась боротьба за ліквідацію неписьменності серед дорослого населення, було запроваджено загальну початкову освіту, перехід до загальної семирічної освіти в місті й на селі, поступово розширилася мережа середніх (десятирічних) шкіл у містах та районних центрах. У 1966-1976 рр. школи України перейшли до загальної середньої освіти.

Ми першого, а як інші...?

Закінчилось таке солодке і цього року надзвичайно жарке літо. Настала осінь. Прийшло до українців свято знань, себто Перший дзвоник або просто Перше вересня. Вітати в цій статті нікого з цим святом не буду, тому краще розповім як святкують Перше ( не зовсім перше у деяких країнах) вересня різні народи світу.

Іспанія

У цій країні немає визначеної дати першого дзвоника. Усе залежить від… урожаю. Поки його не зберуть, учні до школи не підуть Однак, існує єдине обмеження: навчальній рік має початися не пізніше ніж 1 жовтня.

Франція

Тут все майже так, як і в нас: в більшості учнівських закладів навчальній рік починається 1 вересня, тільки в деяких він розпочинається 15 числа цього місяця. У цій країні учні вчаться лише по 4 дні на тиждень, але вчитися тут у прямому сенсі важче, ніж у нас-середня вага рюкзака -15(!) кілограм.

Австралія

В той час, як ми спішимо за букетами для вчителів, Австралійці тільки відправляються на канікули. Цей період якраз припадає на їхнє Різдво. Особливої форми школи цієї країни не мають, тому учні стоять на урочистій лінійці у джинсах і звичайних футболках.

Японія

У цій країні учні майже не відпочивають. Навчальний рік японці розпочали ще 6 квітня. Цю дату вибрали невипадково, адже саме в цей час цвіте сакура. На уроки учні приходять о 8:30, а додому ідуть аж ввечері і то лише після того, як поприбирають класи. На свято першого дзвоника, як і на кожен урок учні приходять у спеціальній шкільній формі. Крім того, кожен понеділок починається з урочистої лінійки перед навчальним закладом.

Перше вересня в гімназії

Свято 1 вересня завжди залишається в пам'яті кожної людини. Дехто прокидається зранку і радіє,що воно настало, дехто засмучується. Найбільше це свято любять першокласники. Адже, як кажуть, перший раз у перший клас.Ще полюбляють 1вересня випускники. Тож в нашій школі було багато шанувальників цього свята. Навіть погана погода (свято проводилося в приміщенні гімназії) не змогла зіпсувати чудового настрою. Разом з нами раділи гості,яких ми завжди дуже раді бачити.Незважаючи на канікули,учні нашої школи підготували чудову зустріч осені.Лунало багато пісень,віршів та привітань.А головне - пролунав перший дзвінок. Цьогоріч до нашої школи перейшло багато дітей з інших навчальних закладів району. Звісно, не дарма ми так приязно ставимося до цього свята , адже тільки завдяки знанням людина досягла сучасного розвитку.

Український День вчителя

Професійне Міжнародне свято працівників освіти було започатковане ЮНЕСКО в 1994 році. В Україні День працівників освіти згідно з Указом Президента України від 11 вересня 1994 року № 513/93 відзначається в першу неділю жовтня і носить назву «День працівників освіти». Проте, багато громадян України, які отримали освіту в той час, коли країна входила як республіка до складу СРСР, пам'ятають святкові букети айстр і хризантем, які вручалися за традицією або з щирою вдячністю викладачам у День вчителя. Білі фартухи і сорочки надягали в кінці першого тижня жовтня за указом Президії Верховної Ради СРСР від 29 вересня 1965 року. «День вчителя - свято, яке залишається з нами назавжди» - стверджує урядовий портал. Сьогодні в незалежній Україні майже 860 тисяч педагогів, вихователів, майстрів виробничого навчання, науково-педагогічних працівників і управлінців. Вони навчають і виховують понад мільйон дошкільнят, навчають більше п'яти мільйонів школярів, викладають майбутню спеціальність майже трьом мільйонам студентів країни. У 2011 році Український День вчителя випадає на 2 жовтня.

Поздоровлення вчителям

Це-ваше свято. Свято скромних, але достойних людей, свято добра, мудрості та любові. Як би не вирували політичні пристрасті в країні, куди б не закинула нас доля, є в житті речі, які ніколи не знецінюються, не тьмяніють, не забуваються. Це – Рідна Земля, Мамина Любов, Погляд Першої Вчительки.

*****

О, вчителі! Невже ви не втомились

У юні душі сіяти зерно?

Для цього ви на світі і з'явились,

Щоб в учнях буйно проросло воно.

О, вчителі! І слів не підібрати,

Епітетів, метафор, порівнянь,

Щоб вдячності рядочки проказати

За те, що щедро віддаєте нам.

О, вчителі! Прекрасного ви гідні,

Бо вибрали в житті свою мету;

І нині я за всіх скажу: - Спасибі, рідні,

За вашу місію подвижницьку й святу!

*****

Як різні діти є у школі,

Так кольори ось цих троянд.

І ви до кожного з любов'ю

Звертаєтесь:"Мій рідний клас!".

А жовтень пензлем вже малює

Всі барви осені "горять",

А Ваші душі не черствіють

Хоч інколи в очах " іскри горять ".

Тож дай здоров'ячка Вам, Боже,

Слухняних, добрих діточок,

Бо в свято згадувати негоже

Наших дитячих помилок! Зі святом, Вас!

*****

До поки сонце світить з висоти,

Щебечуть птахи, зацвітають квіти,

Ми Вам життям бажаєм твердо йти,

І дням наступним від душі радіти!

Хай щастя завжди супроводить Вас,

Людська повага й шана не минають,

А вашу мрію й працю повсякчас

Лиш визнання вінчають!

                                        День учнівського самоврядування

Цього року вперше спробували себе 
  в ролі вчителів учні 9 та 10 класів.
  Також уперше за всю історію гімназії,
  ВСІ вчителі дозволили учням заміняти їх
  на уроках, і, як показала практика

не дарма, адже кожен, без 
винятку ,молодий вчитель 
зумів знайти власний підхід
до дітей. Разом з тим , 
педагоги усвідомили, що
не дарма навчають своїх учнів
, що вони вже в такому юному
віці можуть успішно їм допомагати.
   
  Що ж до юних учителів, то вони  
  залишились задоволені
  вчителюванням,
  і , можливо, завдяки цьому , 
  змінять своє бачення щодо 
  майбутньої професії.

                                     ТУРИСТИЧНИЙ ПОХІД

  Звичайно, нікому в гімназії не потрібно говорити, що 27 вересня – день туризму, і ,звичайно, кожен знає, що в цей день уся школа вирушає в похід.
  В чудовий осінній день відбулося багато цікавих речей, які гріх було пропустити. Всі , як учителі, так і учні, весело проводили час. Брали участь у найрізноманітніших цікавих спортивних, інтелектуальних та музичних конкурсах. 

  Коротше кажучи, похід виявився вдалим!!! Учні суттєво покращили свій настрій, набралися наснаги на подальше навчання, зробили багато фотографій.  
Кожен клас був неперевершеним та завзятим.


Які гарні у нас туристки.

ЦІКАВИНКИ

когось мало грошей, у когось трішки є, а у когось їх навалом. Тих останніх називають найбагатшими людьми світу. Журнал Forbes, що випускається у Америці оприлюднив список найбагатших людей світу. 
Отже, за даними журналу, людей, чиї статки перевищують один мільярд доларів у світі є 1011 чоловік. Це на 62 людини більше ніж минуло річ. Переважна більшість поповнень – це люди із Азії. Є зміни і у верху так званої турнірної таблиці. Отже, зміни ці сталися насамперед серед лідерів. Біл Гейтс поступився першим місцем Карлосу Сліму. Перша трійка призерів виглядає так:
1. Карлос Слім – 1940 року народження. Медіамагнат із Мексики. Його капітал оцінюється у 53,5 мільярди доларів. Це на 18, 5 більше ніж він мав минулого року. Ну дає тип.
2. Біл Гейтс – 1955 року народження. Засновник корпорації Microsoft. Саме завдяки йому ми користуємося програмним забезпеченням. Капітал Гейтса – 53 мільярди доларів. Збільшення прибутку з минулим роком – 13 мільярдів. 
3. Почесне третє місце займає Уорен Баффет (1930 року народження) – фінансист із Америки.Статки американця оцінюються у 47 мільярдів доларів. Збільшення у тенденції в порівнянні з минулим роком – 10 мільярдів доларів.ЦІКАВИНКИ

Комп’ютерні ігри не шкодять здоров’ю!?
Так вирішили представники Європарламенту, які не знайшли доказів того, що комп’ютерні ігри є шкідливими для дітей. Ці висновки ґрунтуються на дослідженнях вчених-медиків з Голландії, Франції, Німеччини та США, які вивчали вплив відеоігор на дітлахів. Як з’ясувалося, ці ігри навпаки дозволяють дітям набувати необхідних у житті навичок. У звіті Європарламенту зазначено, що такі програми допомагають розвивати стратегічне, творче і нестандартне мислення. Вчені навіть рекомендують використовувати деякі ігри у шкільній програмі! А ось щодо сцен жорстокості у відеоіграх, то медики встановили, що вони не можуть провокувати агресивну поведінку у дітей. Тому немає ніяких підстав вводити заборону на комп’ютерні ігри для дітей. Однак, досі прийнято вважати, що жорстокі ігри негативно впливають на психічне здоров'я юних геймерів, заважають їм адаптуватися в соціумі. Нібито захоплюючись іграшками, люди ризикують вирости товстими і депресивними. Ігрову залежність називають серйозною проблемою, і навіть відкривають спеціалізовані клініки для лікування залежності від ігор і інтернету. А до групи ризику традиційно включають тінейджерів. Пошук
Календар
«  Квітень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Друзі сайту